MILION leasingobiorców coraz bliżej. Badanie GUS.

Według wyników najnowszych badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, w Polsce w 2018 roku było blisko 853 tysięcy leasingobiorców. Liczba ta z pewnością robi wrażenie, lecz prawdziwie niezwykła jest dynamika wzrostu, ponieważ zaledwie dwa lata wcześniej z leasingu korzystało tylko 627 tys. firm.

 

Jakie są perspektywy rozwoju?

Jak zatem widać, rozwój tego rynku jest niezwykle szybki. Napawa to optymizmem zarówno leasingodawców, jak i również firmy, które w przyszłości chciałyby z takiej formy kredytowani zakupu auta skorzystać, ponieważ jasno wskazuje to dobre warunki do inwestowania na przyszłość.

Według przewidywań analityków do 2023 roku ma paść w Polsce absolutny rekord. Liczba firm, które korzystać będą z leasingu, powinna przekroczyć okrągły milion.

 

Jaka jest charakterystyka badanych podmiotów?

Czym charakteryzują się podmioty, które wzięły udział w tym badaniu? Badanie objęto 90 podmiotów, które w roku 2018 prowadziły działalność leasingową. Podmioty te w ciągu całego roku 2018 zawarły około 620 tys. zupełnie nowych umów leasingu, opiewających na 727 tys. przedmiotów. Grupa tych podmiotów składała się ze spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych, Było to kolejno 63 spółki z o.o. oraz 27 spółek akcyjnych. Wśród nich 21 zajmowało się jedynie tą branżą, podczas gdy w 42 leasing był działalnością dominującą, a w 27 marginalną.

Według tych badań, w podmiotach biorących w nich udział pracowało około 17 tys. osób, które zajmowały się leasingiem. W tym ponad 15 tys. zatrudnień było na podstawie umowy o prace. Dodatkowo zatrudnione były 664 osoby na umowie zlecenie, o dzieło lub umowie agencyjnej, a także 1,2 tys. osób, które pracowały na własnej działalności gospodarczej. Cała sieć, w skład której zawarte były produkty leasingowe liczyła sobie około 2 tysiące oddziałów oraz autoryzowanych przedstawicieli.

Jak zatem widać, rozwój i tak dynamiczne zwiększanie się liczby leasingobiorców, będzie miało ogromne przełożenie na rynek całej branży leasingowej.

Targi Kielce - Agrotech

Targi Kielce – Agrotech

W dniach od 27 do 29 marca nasza firma uczestniczyła w Targach Agrotech. Targi odwiedziło prawie 62 tysiące osób, które mogło między innymi zapoznać się z ofertą naszej firmy na dedykowanym stoisku. Zapraszamy do fotorelacji.

news-img

Urodziny firmy

Z radością informujemy, iż rozpoczęliśmy 14 rok współpracy z Państwem. Przez ten okres rozwinęliśmy nasza ofertę produktową i sieć sprzedaży. Nasza marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynku. Cieszymy się, że możemy być z Wami i doradzać w podejmowaniu decyzji finansowych.

Nowy produkt leasingowy MULTI AUTO

Informujemy, iż w maju wprowadziliśmy nowy produkt MULTI AUTO. Przedmiotami finansowania w ofercie są wyłącznie samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t dmc. Leasingobiorcy to podmioty gospodarcze i konsumenci indywidualni. Okresy leasingu od 24 miesięcy do 60 miesięcy. Wpłaty wstępne od 10% do 45%.

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

Nowy produkt kredytowy POŻYCZKA

W maju wprowadziliśmy nowy produkt „Pożyczka” przeznaczony na zakup i refinansowanie pojazdu. Kredyt przeznaczony jest tylko dla przedsiębiorców. Okres kredytowania aż do 84 miesięcy. Po szczegóły związane z ofertą zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami.

Zadzwoń do nas
Leasing lub kredyt? Napisz wiadomość lub zostaw numer a oddzwonimy w 15 minut.
Napisz do nas wiadomość lub zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy tak szybko, jak to możliwe
Wybierz dogodny dla Ciebie czas rozmowy
Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane.
Administrator danych osobowych CLS Sp. z o.o., ul. Odolańska 17 02-562 Warszawa 02-562 Warszawa, KRS 0000110127, NIP 897-16-71-675, kontakt z Administratorem jest możliwy za pośrednictwem adresu email bok@cls.pl, lub pisemnie na wyżej wskazany adres siedziby Administratora.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe